

Pierwsza dama
Tytuł oryginalny:
Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy w tak osobistej rozmowie.
To ona przed trzema dekadami stworzyła w Polsce urząd pierwszej damy i to ona do dzisiaj wygrywa we wszelkich sondażach oceniających działalność żon prezydentów.
Jolanta Kwaśniewska - pierwsza dama RP w latach 1995-2005, prawniczka, bizneswoman, założycielka i prezeska fundacji Porozumienie Bez Barier - w szczerym, emocjonalnym, pełnym
znakomitych anegdot, a także bardzo poruszających wspomnień wywiadzie.
W rozmowie z Emilią Padoł opowiada o dzieciństwie i studiach w Trójmieście, trudnych początkach w Warszawie, wyczekiwanym macierzyństwie, zakładaniu własnej firmy, brutalnej kampanii prezydenckiej w latach 90. i przeprowadzce do Pałacu Prezydenckiego. Jak się urządza gabinet pierwszej damy? Jak staje się głosem kobiet, dzieci i osób z niepełnosprawnościami? Jak kompletuje odpowiednią garderobę? Jak - na przekór sceptykom - odnosi się wielki międzynarodowy sukces? "Pierwsza dama" prowadzi za kulisy zdarzeń na najwyższym państwowym i zagranicznym szczeblu, pokazuje blaski, ale i cienie roli aktywnej pierwszej damy. Wreszcie opowiada o tym, jak wygląda życie "po Pałacu". A bywa, że jest to życie na podsłuchu.
Jolanta Kwaśniewska zdradza też przepis na małżeńską harmonię, rodzinne szczęście, no i wspaniałą zupę, która zawsze dodaje jej sił.
Odpowiedzialność: | Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Emilią Padoł. | Hasła: | Kwaśniewska, Jolanta (1955- ) Pierwsze damy Życie codzienne |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2024. |
Opis fizyczny: | 494, [2] strony : fotografie, portrety ; 25 cm. |
Uwagi: | Nazwa pierwszej rozmówczyni wyróżniona typograficznie. Indeks. |
Twórcy: | Padoł, Emilia. (1985- ) Osoba przeprowadzająca wywiad. |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Filia nr 3
ul. Wyszyńskiego 7
Filia nr 2
ul. 11 listopada 33
Filia nr 1
ul. Przemysłowa 4a