

Smok przez płot
Tytuł oryginalny:
Witajcie w Smoczej Puszczy! Poznacie tu wielu niezwykłych, zabawnych mieszkańców, w tym małego smoka Gniewka, obdarzonego ogromnym talentem do. wpadania w kłopoty.
W leniwy słoneczny dzień członkowie Smoczej Policji wygrzewają się na polanie przy Płocie. Odpoczynek przerywają dźwięki trąb oraz tętent koni, oznajmujące nadjeżdżających rycerzy. Gniewko, Gacek i Błotek podnoszą
się z olbrzymią niechęcią, by wykonać swoje obowiązki - przegonić nadjeżdżających rycerzy, którzy niestrudzenie powracają do Smoczej Puszczy.
Jednak tym razem Gniewko postanawia zabrać ze sobą jednego z rycerzy, i to wcale nie po to, by go zjeść. O nie! jak przystało na niesfornego smoka, ma on zupełnie inny plan, który wiąże się z rozpoczęciem nietypowej hodowli. Spowoduje to niemałe kłopoty i jeszcze trudniejsze relacje z sąsiadami z Miasta za Murem.
Odpowiedzialność: | Marcin Mortka ; ilustracje: Wojciech Stachyra. |
Seria: | Smocze opowieści / Marcin Mortka | Hasła: | Powieść dziecięca polska - 21 w. |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo Zielona Sowa, copyright 2022. |
Opis fizyczny: | 139, [5] stron : ilustracje ; 23 cm. |
Twórcy: | Stachyra, Wojciech. Ilustracje. |
Przeznaczenie: | Wiek: 4+. |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Filia nr 3
ul. Wyszyńskiego 7
Filia nr 2
ul. 11 listopada 33